سوالات متداول

سوالات عمومی

هزینه اقامت ترکیه بر اساس پاسپورت و مدت زمان درخواست شما متغیر است زمانی که شما فرم اداره مهاجرت را پر می نمایید سیستم به شکل خودکار هزینه کارت اقامت شما را اعلام می کند که برای دارندگان پاسپورت ایرانی ۸۰ دلار و ۶۳ لیر هزینه کارت می باشد.

طبق اطلاعات موجود از منابع معتبر، قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار به صرفه تر و بهتر از خرید خانه در شهرهای ایران است.
مثلا با پولی که شما می توانید در تهران یک خانه ی کوچک بدون امکانات زیاد بخرید اگر با همان شرایط، قیمت خانه در ترکیه با پول ایران را حساب کنید با پولی که در دستتان هست می توانید در کشور ترکیه خانه ای با امکانات استخر، سونا، جکوزی و غیره را بخرید و صاحب خانه ای بسیار بهتر شوید.
در واقع قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار مناسب تر از قیمت خانه در داخل کشور است و شما می توانید با همان مقدار پولی که در دستتان دارید و برای خرید خانه پس انداز کرده اید صاحب خانه ای بسیار بهتر شوید و این نشان دهنده ی این نکته ی مهم است که قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار مناسب تر از خرید خانه در ایران و به خصوص در کلان شهرهایی مثل تهران است‌.
در واقع آنکارا و استانبول جزو کلان شهرهای کشور ترکیه محسوب می شوند اما در این شهرها و شهرهای دیگر ترکیه خانه هایی وجود دارد که امکانات بسیار زیادی دارند و  شما می توانید با قیمت مناسب آن ها را بخرید و از امکانات بالای آن ها بهره ببرید. این نشان دهنده ی قیمت مناسب خانه در ترکیه به پول ایران است.

  1. هر شهروند خارجی میتواند تا مرز 30 هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نماید.

  2. شهروند خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده اند را ندارد.
  3. شهروند خارجی می تواند تنها تا 10 درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری نماید.
  4. شهروندان خارجی و یا شخصیت های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه می توانند از مالکین و موسسات مالی (بانک) معتبر درخواست خرید اعتباری داشته باشند و قانون محدودیتی در این مورد ندارد.
  5. شرایطی که باعث می شود ملک و عقود مربوطه کان لم یکن طلقی شوند عبارت است از:
  • اگر عقود و ملک مورد معامله باعث نقض و شکسته شدن قانونی شده باشد
  • عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان های امنیتی
  • پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه (ها) ی معرفی شده به وزارتخانه مربوطه
  • عدم پایان کار طبق برنامه ارائه و ثبت شده به وزارتخانه مربوطه

سه شهر آنکارا، استانبول و ازمیر جزو بهترین شهرهایی هستند که برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی یا بدون آن می‌توانید روی آن‌ها حساب باز کنید. شهر آنکارا با داشتن امکانات آموزشی و پایین بودن مخارج زندگی یکی از بهترین شهرها برای زندگی محسوب می‌شود؛ آنکارا بدلیل آن که یک شهر توریستی و تجاری نیست، از آرامش و خلوت خاصی برای زندگی برخوردار است. دو شهر استانبول و ازمیر نیز جزو شهرهای توریستی و تجاری محسوب می‌شوند و افراد بسیاری تمایل دارند در آنجا خانه بخرند.

قبل از هر چیز باید به عنوان متقاضی دریافت وام خرید ملک درخواست خود را به بانک مورد نظر ارائه دهید. بانک مربوطه پس از بررسی درخواست و تأیید سند ملک مورد نظر قراردادی را با شما امضا کرده و در نهایت وام را به فروشنده پرداخت می‌کند. البته بانک‌های ترکیه در حالت عادی به کسانی که پاسپورت ایرانی داشته باشند وام نمی‌دهند؛ بعضی از بانک‌ها نیز با وجود آن که به افراد ایرانی خدمات بانکی ارائه می‌دهند و برای آن‌ها حساب باز می‌کنند، اما به آن‌ها وامی برای خرید خانه پرداخت نمی‌کنند.

برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی، باید در این کشور برای خود کاری را دست و پا کنید؛ این کار معمولاً از طریق ثبت شرکت و ارائه‌ی صورت‌های مالی به بانک‌ها انجام می‌شود. همچنین با دریافت اقامت کاری نیز می‌توانید از وام خرید خانه بهره‌مند شوید. البته راه‌های دیگری برای خرید خانه در ترکیه بدون دریافت وام بانکی نیز وجود دارد که خرید خانه از پروژه‌های در حال ساخت یکی از این راه‌ها محسوب می‌شود؛ در این صورت باید ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه خانه در حال ساخت را در ابتدا پرداخته و مابقی مبلغ را بر اساس جدول زمانبندی توافقی به صورت قسطی پرداخت نمایید.

مزیت این راه آن است که مجبور نیستید مانند باز پرداخت وام‌های بانکی، سودی را پرداخت کنید. راه دیگر خرید خانه در ترکیه، خرید از پروژه‌هایی است که آماده تحویل هستند؛ هزینه‌ی این پروژه‌ها حداقل یک ساله و حداکثر پنج ساله پرداخت می‌شود که سند خانه پس از تسویه‌ی کامل به نام مشتری زده خواهد شد. لازم به ذکر است که وام‌های بانکی برای خرید خانه، به میزان حداکثر ۷۵ درصد ارزش ملک به متقاضیان پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن حداکثر ده ساله خواهد بود.

بسته به پروژه متفاوت است. بعضی از پروژه ها بصورت پیش فروش هستند و زمان تحویل آن‌ها اعلام شده اند و بعضی آماده تحویل. برای اطلاع از زمان تحویل و پروژه های آماده تحویل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

همانطور که در سایت مشاهده نموده‌اید پروژه‌ها موقعیت‌های جغرافیایی متفاوتی دارند که طبعا دسترسی هر کدوم با امکانات شهری متفاوت است. با اعلام شرایط ، نیازها و هدفتان از خرید ملک به کارشناسان فروش ما، بهترین پروژه با توجه به شرایط شما پیشنهاد خواهد شد.

خیر, ما کارگذار شرکت‌ های ساختمانی سازنده پروژه‌ها در ایران و سایر کشورها می‌باشیم.

• آدرس ملک خریداری شده
• عکس مالک سند
• مشخصات ثبتی مربوط به ملک در اداره اسناد
• نوع مجوز ارائه شده در ارتباط با زمین مربوطه
• مساحت کل زمین
• نوع مالکیت
• قیمت ملک به ارزش لیر ترکیه
• مشخصات مالک قبلی
• مشخصات مالک جدید
• آخرین تاریخ تغییر مالکیت
• شماره ثبت مالکیت قبلی
• اطلاعات مربوط به ثبت مالکیت جدید
• تاریخ تغییر مالکیت جدید
• تاریخ ، مهر و امضای مدیر اداره ثبت اسناد

سند ملک یا تاپو TAPU

در ترکیه با انتقال املاک و مستغلات برای تمامی اتباع خارجی سند رسمی و دولتی صادر می‌شود. این سند هیچ فرقی با سندی که برای تبعه ترک صادر می‌شود ندارد. بنابراین، با در دست داشتن سند، شما مالکیت صد در صد ملک ( عرصه و اعیان، البته نه در همه پروژه‌ها) خود را از دولت ترکیه دریافت خواهید کرد و طبق قانون حقوقی این کشور تنها شخص صاحب سند حق نقل و انتقال ملک به غیر را دارد. سند ملک در ترکیه در دو رنگ صادر می‌شود که سند قرمز رنگ برای خانه و سند آبی رنگ برای زمین است.

برای انجام قطعی معامله و خرید خانه یک کپی از پاسپورت و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی و 6 قطعه عکس لازم است، تا قرارداد خرید را امضاء کرده و صاحب آن خانه شوید.

وکلای ما کلیه مراحل اداری و قانونی را برای خرید خانه در ترکیه برای شما انجام می‌دهند. تنظیم سند در دفترخانه و در حضور مترجم رسمی که از طرف دولت معرفی می‌گردد انجام می‌شود. لازم به ذکر است اگر در محل خرید آن خانه قبلا به اتباع خارجی ملک فروخته شده باشد سند نهایتا ظرف 48 ساعت انتقال می‌یابد. در غیر این‌صورت بین ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز دارید. این قانون به شماره بخشنامه 1751 از تاریخ 8 اکتبر 2013 پس از امضای آقای داووت گونی، مدیر کل دفتر ثبت اراضی و املاک، اجرا شده است.

با پرداخت نصف مبلغ سند به نام شما انتقال پیدا کرده و مابقی را می توانید طی اقساط شصت یا سی ماهه ( بسته به پروژه‌ای که از آن خرید می کنید) پرداخت کنید.

با شماره تماس هایی که اعلام کرده ایم تماس گرفته و اعلام آمادگی کنید. کارشناسان ما زمان مناسب را با شما هماهنگ کرده و بلیط هواپیما و هتل را برایتان رزرو خواهند کرد. پس از مراجعت شما به ترکیه کارشناسان ما در طی مدتی که در ترکیه هستید میزبان شما خواهند بود و به تمامی سوالات شما درباره پروژه انتخابی پاسخ داده خواهد شد. همچنین قرار دیدار با شرکت سازنده برای شما تنظیم خواهند کرد تا بتوانید با اعتماد کامل واحدتان را خریداری نمایید.

شرایط اخذ شهروندی یا اقامت ترکیه

اتباع خارجی که برای اولین بار درخواست می کنند باید فرم درخواست را در وب سایت رسمی (https://e-ikamet.goc.gov.tr) پر کنند.

پس از آن یک قرار ملاقات با شما اعلام خواهند کرد و شما به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

• کپی فرم درخواست و تایید قرار ملاقات • گذرنامه اصلی با اعتبار بیش از شش ماه و همچنین فتوکپی رنگی از صفحه اصلی • چهار قطعه عکس بیومتریک • بیمه درمانی معتبر (افراد بیش از 65 سال و کمتر از 18 سال معاف هستند) • اثبات آدرس مانند Tapu (سند ملکی) و یا قرارداد اجاره • شواهدی که نشان دهد می توانید از لحاظ مالی خود را اداره کنید.

توجه: مجوز اول برای یک یا دو سال معتبر خواهد بود. بعد از آن می توانید برای دو سال یا برای اقامت طولانی مدت درخواست دهید اگر با مجوز به مدت 9 سال در ترکیه اقامت کرده باشید. تجدید مجوز اقامت باید حداقل 14 روز قبل از تاریخ انقضا انجام شود.

در برخی از مناطق، پلیس بررسی های محلی را در منطقه خانه متقاضی انجام خواهد داد. این سیستم در استانبول برای ملیت های خاص تغییر کرده است. اگر شما مشتری هستید که تمایل به درخواست اقامت دارید، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پس از تایید، یک سند به شما داده خواهد شد تا کارت اقامت شما از طریق پست برای شما ارسال شود. اگر درخواست شما ناموفق باشد. DGMM (اداره کل مهاجرت) با شما تماس خواهد گرفت.

روند درخواست مجوز اقامت در ترکیه مربوط به کسی است که می خواهد در یک نوبت بیش از 90 روز در این کشور بماند که شامل دانش آموزان، کارکنان، خارجیانی که با اتباع ترکیه ازدواج کرده اند و هنوز شهروند ترکیه نشده اند، افرادی که تحقیقات علمی می کنند و خریداران خارجی ملک می باشد.

افرادی که قصد دارند برای مدت کمتری بمانند، می توانند از ویزای الکترونیکی توریستی استفاده کنند، اما نمی توانند بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در ترکیه اقامت نمایند.

توجه: اتباع خارجی که به دنبال کار در ترکیه هستند نیز باید برای اخذ مجوز کار درخواست دهند. خارجی ها نیز باید در اسرع وقت درخواست دهند؛ زیرا اگر ویزای توریستی به پایان برسد، آنها به طور غیرقانونی در ترکیه زندگی خواهند کرد.

در پاسخ به این سؤال باید گفت اقامتی که دولت ترکیه به خاطر خرید خانه در این کشور به خریداران می‌دهد، از نوع موقت بوده که البته قابل تمدید است. افرادی که در کشور ترکیه خانه می‌خرند، می‌توانند به مدت یک سال اقامت موقت دریافت کنند. اگر بعد از گذشت یک سال همچنان صاحب خانه باشند و سند آن نیز به نامشان باشد، می‌توانند اقامتشان را برای یک سال دیگر تمدید کنند. کسانی که بدنبال دریافت اقامت دائم در ترکیه هستند باید حداقل بین ۵ تا ۸ سال اقامت موقت داشته باشند؛ در این صورت با داشتن بیمه و سایر شرایط اقامت در ترکیه می‌توانند درخواست اقامت دائم کنند.

پاسخ مثبت است. اما چگونه؟

ایرانیانی که در حال حاضر به ترکیه سفر می‌کنند، تنها برای ۹۰ روز می‌توانند با پاسپورت ایرانی در ترکیه اقامت داشته باشند که این بازه‌ی زمانی معمولاً برای سفرهای توریستی و کاری کفایت می‌کند؛ اما افرادی که به هر دلیل قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در این کشور را دارند، باید از اداره‌ی مهاجرت کارتی را به نام کارت اقامت ترکیه دریافت کنند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است. این شرایط جزو شرایط معمول مسافرت به کشور ترکیه است.

در کنار این شرط، دولت ترکیه برای تشویق مردم سایر کشورها به سرمایه‌گذاری در این کشور، در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت به کسانی که ملکی را خریداری می‌کنند، اقامت یک ساله اعطا کند. البته این مدت زمان بعدها در سال ۲۰۱۷ به دو سال افزایش یافت. در حال حاضر کسانی که در ترکیه خانه می‌خرند می‌توانند بصورت موقت و سالانه اقامت موقت خود را تمدید کنند.

با توجه به قوانین کشور ترکیه، قانون ارث درباره اتباع خارجی به صورت اصل عمل متقابل می‌باشد.این قانون برای یک شهروند خارجی همان تعریفی را دارد که برای یک شهروند ترک. لازم به ذکر است که در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی دولت ترکیه طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد. در غیر این‌ صورت ارث مطابق قانون به همسر و فرزندان مالک خواهد رسید.

بله , بعد از خرید ملک و دریافت اقامت شما می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید. با ارائه یکی از قبوض آب، برق، تلفن و یا گاز که به نام شما و آدرس شما باشد، برایتان یک حساب بانکی در یک بانک بین المللی افتتاح می‌کنیم تا انتقال وجوه برای شما آسان باشد.

خیر, بنابه قانون مهاجرتی ترکیه ، اقامت به اجاره کننده اتباع خارجی در خاک ترکیه تعلق نمیگیرد و فقط با خرید ملک می توانید اقامت دریافت کنید.

خیر, ویزای توریستی تحت هیچ شرایطی تبدیل به اقامت دائم و یا حق شهروندی نمی‌شود.

طبق قانون 6458 مهاجرتی ترکیه که در تاریخ 2013/04/11 برای اتباع خارجی 183 کشور شامل ایران تصویب شده است ، با خرید ملک در ترکیه اقامت یکساله به شما تعلق میگیرد که هر ساله قابل تمدید می‌باشد و شما پس از حضور 5ساله در خاک ترکیه در صورتی که هیچگونه سوء پیشینه‌ای در این مدت برای شما ثبت نشده باشد تبدیل به تابعیت و اخذ شهروندی ترکیه خواهد شد.

• اقامت از طریق سرمایه گذاری (خرید ملک)
• اقامت توریستی
• اقامت تحصیلی و دانشجویی
• اقامت کاری
• اقامت ‌پژوهشی

شهروندی از طریق سرمایه گذاری:

در سال 2018، دولت ترکیه یک سیستم سریع برای اخذ ملیت ترک معرفی کرد. افرادی واجد این شرایط خواهند شد که املاکی به ارزش 250.000 دلار بخرند یا 500.000 دلار در بانکهای ترکیه سپرده گذاری کنند. در هر دو حال باید این سرمایه برای مدت سه سال باقی بماند. افرادی که حداقل 500.000 دلار سرمایه گذاری ثابت کنند یا 50 نفر از شهروندان ترک را استخدام نمایند نیز واجد شرایط می باشند.

املاک و دارندگان اجازه اقامت:

 هر مالک ملکی که برای یک دوره مستمر و بدون وقفه پنج ساله در ترکیه زندگی کند نیز در صورتی که هر سال حداقل 185 روز در ترکیه اقامت داشته باشد، می تواند درخواست شهروندی نماید. ماده 11 قانون 5901 الزامات لازم برای مجوز اقامت بدون وقفه را نشان می دهد. میزان حداقلی برای ارزش ملک وجود ندارد.

تولد:

 ساده ترین راه این است که در یک خانواده با مادر و پدری ترک متولد شده باشید. با توجه به ماده 1 قانون شهروندی ترکیه شماره 403، متولدینی که حداقل یکی از والدینشان ترک باشند، حق دارند بلافاصله شهروندی دریافت کنند. حال، اگر مادر و یا پدر در درخواست خود موفق شوند، این امر برای فرزندان تسهیل می شود. همچنین هر کس که شهروندی ترکیه خود را از دست دهد، می تواند دوباره درخواست کند.

ازدواج:

بسیاری از خارجی ها پس از 3 سال ازدواج با یک فرد ترک شهروندی ترکیه را دریافت می کنند. شرایط خاصی در این مورد وجود دارد که شامل زندگی باهم، رعایت رفتارهایی که می تواند به رابطه زناشویی آسیب برساند و نیز اینکه تهدیدی برای امنیت ملی یا نظم عمومی ایجاد نکند.

سیستم فیروزه ای:

 سیستم فیروزه ای ارایه شده در سال 2017، اجازه می دهد تا افرادی که دارای مهارت و یا ویژگی خاصی در فن آوری، اقتصاد، ورزش، فرهنگ و هنر و همچنین مدیران تجاری و سرمایه گذاران برای درخواست نوع دیگری از شهروندی که تقریبا تمام حقوق عادی را دارد، اقدام کنند.

وزارتخانه می خواهد مطمئن شود که ارزش ملک حداقل 250.000 دلار است. شرکت های ارزش گذاری املاک متبحر معتقدند که برای جلوگیری از تقلب در قیمت این کار باید انجام شود. ارزیابان ممکن است تا 20 درصد خطا (تفاوت) از قیمت فروش داشته باشند. بنابراین پاراموت توصیه می کند ملکی را انتخاب کنید که ارزش آن به درستی محاسبه شده است.

شما ممکن است چندین ملک را خریداری کنید که مجموع ارزش آن بیش از 250.000 دلار است. در این صورت اداره اسناد (تاپو) درخواست های شهروندی را قبول می کند.

بله شما، همسر (یا شوهر) و تمام فرزندان زیر 18 سال (در تاریخ درخواست) حق شهروندی دریافت میکنید.

هنگامی که شما ملکی به ارزش بیش از 250.000 دلار خریداری می کنید، به اداره کل اداره زمین و کاداستر (اداره تاپو) تقاضا می کنید که شهروندی ترکیه را دریافت کنید. این درخواست به وزارت محیط زیست و شهرسازی نیز ارسال می شود. ارزیابان ارزش های املاک خریداری شده را بررسی و تایید می کنند که اگر ارزش ملک بیش از 250.000 دلار باشد، وزارت اطلاعات در سند ملک ذکر خواهد کرد که به مدت 3 سال امکان خرید و فروش ملک وجود ندارد. آنها نهایتا سند را به اداره کل امور جمعیت و شهروندی ارسال می کنند تا برای دریافت کارت شناسایی و پاسپورت ترکیه برای امضای نهایی دعوت شوید.

تابعیت و پاسپورت ترکیه پس از بررسی پرونده به شخص متقاضی داده می شود و پاسپورت ترکیه در 3 تا 6 ماه آماده می شود و به شخص تحویل داده می شود.

سفر بدون ویزا به 148 کشور

به هیچ وجه شرط حضور ندارد

داشتن یکی از 30 پاسپورت برتر در دنیا

پاسپورت ترکیه به مدت 10 سال اعتبار دارد و به صورت  مادام العمر تمدید می شود.

در آینده در صورتی که کشور ترکیه بتواند به اتحادیه اروپا بپیوندد، پاسپورت ترکیه دسترسی بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا را پیدا خواهد کرد، در حال حاضر با پاسپورت ترکیه نمی توان به این کشورها بدون ویزا سفر کرد.

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه حدودا 3 تا 6 ماه طول می کشد به شرطی که همه مدارک لازم آماده باشد، ملک خریداری شود و پروسه ی پس از سرمایه گذاری هم به موقع انجام شود.

بر اساس اصلاح قانون اعطای شهروندی ترکیه که در روزنامه رسمی این کشور منتشر شد٬ شرایط لازم برای کسب حق شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی تسهیل شد.

بر این اساس به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌ گذاری مستقیم حداقل با مبلغ 500 هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند٬ امتیاز حق شهروندی داده می‌شود. پیشتر این میزان سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلار بود.

همچنین بر اساس اصلاحیه جدید، به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ 250 هزار دلار و یا معادل آن به لیره ترک کنند نیز حق شهروندی اعطا می شود.

 با خریداری ملک با ارزش 250,000 دلار آمریکا، فرد متقاضی می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال (و 18 سال)، تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

حداقل بهای خرید املاک و مستغلات در ترکیه در راستای اخذ حق تابعیت کشور از سطح 1 میلیون دلار آمریکا به 250 هزار دلار کاهش یافت.

همچنین شرط ایجاد اشتغال برای 100 شهروند ترک جهت دریافت حق شهروندی ترکیه به 50 نفر تغییر کرد.

برای دریافت امتیاز شهروندی در ترکیه، میزان حداقل سپرده گذاری سه ساله در بانک های کشور از 3 میلیون دلار به 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافت.

سوالات زندگی در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه‌ی ایران است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به آن سفر می‌کنند. این کشور در دو قاره‌ی آسیا و اروپا قرار گرفته و بدلیل آب و هوای مناسب و همچنین مکان‌های دیدنی جذاب هر ساله پذیرای تعداد زیادی از توریست از سراسر دنیا است. فرهنگ، جذابیت‌های توریستی و وضعیت رو به رشد اقتصادی این کشور ایرانیان را به فکر مهاجرت و سرمایه‌گذاری در این کشور می‌اندازد. بعضی از ایرانیان به خرید خانه در ترکیه فکر می‌کنند و برخی دیگر نیز تمایل به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این کشور را دارند.

 بنا بر جدیدترین آمار در مورد میزان خرید خانه از سوی شهروندان خارجی در کشور ترکیه، شهروندان ایران در سال جدید میلادی سه برابر مدت مشابه سال قبل در این کشور خانه خریده اند و پس از عراقی‌ها و عربستانی‌ها در رتبه سوم از این حیث قرار گرفته اند.

اما همیشه مشکل اقامت بعنوان یک چالش اساسی بر سر راه ایرانیان قرار داشته است. بر اساس قوانین جدید دولت ترکیه یکی از راه‌های اخذ مجوز اقامت در این کشور خرید ملک است. پاراموت با تجربه ای چند ساله در زمینه اخذ اقامت دائم ترکیه، شما را در دستیابی به این مهم یاری خواهد نمود.

مدرک دانشگاه های ترکیه در سطح بین المللی قابل قبول بوده و معتبر می‌باشد. تدریس در دانشگاه‌های ترکیه به چهار زبان انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی و آلمانی انجام میگیرد. همچنین برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ترکی استانبولی ندارند دوره‌های رایگان یادگیری زبان برگزار می‌شود.

آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه در مقطع ارشد و دکتری بصورت سراسری نمی‌باشد و هر دانشگاه بصورت جداگانه آزمون برگزار می‌کند. دانشگاه‌ها دو بار در طی یکسال رشته‌های ورودی و ظرفیت را اعلام می‌کنند و اقدام به برگزاری آزمون برای جذب دانشجو می‌کنند.

تحصیل در مقطع دبیرستان به مدت 4 تا 5 سال بطول می‌انجامد. مدارس مقطع دبیرستان در دو نوع دولتی و آناتولی می‌باشد . در مدارس دولتی تدریس به صورت استاندارد انجام می پذیرد و در مدارس آناتولی زبان‌های خارجی تدریس می‌شوند. و در پایان دوره پس از شرکت در امتحانات جامع و قبولی می توانند به دانشگاه راه یابند.

دوره ابتدایی تحصیل در ترکیه از 6 سالگی شروع می شود و طول دوره 5 سال می‌باشد و بعد از آن وارد دوره راهنمایی که 3 سال است وارد می‌شوند. مدارس در دو نوع دولتی و خصوصی در ترکیه دایر می باشند.

تحصیل در مدارس دولتی رایگان می‌باشد و در مدارس خصوصی با توجه به مقطع تحصیلی شهریه‌ها متفاوت است. در مدارس بین المللی ترکیه به چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی تدریس می‌شود.

سوال : فرزند من 9 سال دارد و سال اول و دوم ابتدایی را ایران تحصیل کرده است آیا با توجه به اینکه زبان ترکی و انگلیسی بلد نیست می تواند در مدارس ترکیه مشغول به تحصیل شود و ادامه دهد؟

پاسخ : بله, در مدارس ترکیه برای کودکان اتباع خارجی کلاس آموزش زبان برگذار شده و طی مدت کوتاهی فرزند شما براحتی خواهد توانست به تحصیل خود ادامه دهد.

جهت اخذ ویزای کاری در ترکیه شما نیاز به دریافت اجازه کار در ترکیه دارید که این اجازه از دو طریق می تواند انجام بگیرد:

1) توسط کارفرما شما 2) اقدام از طریق کنسولگری ترکیه

مقایسه املاک

مقایسه